DEFAULT


Download Ништо Без Народно - Татјана Лазаревска* - Се Ќе Превртам (CDr, Album)
2002
Label: Records Senator - none • Format: CDr Album • Country: Macedonia • Genre: Folk, World, & Country • Style: Folk


Sitemap

Uudet Arvot - Irwin Goodman - Uudet Protestilaulut (Cassette, Album), Only A Broken Heart (Acoustic Version), Ill Get By - Ben Light - Ill Get By / It Had To Be You (Shellac), The Road - Trent Waterman - The Good Fight (CD, Album), Ништо Без Народно - Татјана Лазаревска* - Се Ќе Превртам (CDr, Album), Slow Down - Irene Cara - Anyone Can See (CD, Album), Mercenary - Apocalypse Now - Confrontation With God (CD, Album), Dodirni Mi, Koljena - Severina - Ja Samo Pjevam (Cassette, Album), Un Tipo Singular, Burundi Black (The Voice Of Africa Remix) - Burundi Black - Burundi Black (CD), Nocturne 14, Ut Majeur / C Major - John Field (2), Roberte Mamou - 18 Nocturnes (Vinyl, LP), Budzi Się Noc - Farba - Mur (CD, Album), Nocturne I Ess-dur, Op. 9 - Patrick Jovell - Chopin / Liszt / Skrjabin (CD, Album)

Ништо Без Народно - Татјана Лазаревска* - Се Ќе Превртам (CDr, Album)

9 thoughts on “ Ништо Без Народно - Татјана Лазаревска* - Се Ќе Превртам (CDr, Album)

  1. Татјана Лазаревска е среќна жена: Дами, ќе и позавидите каков третман добива од сопругот Новица во време на корона (фото).
  2. Ништо лично Вака изгледа Татјана Лазаревска без грам шминка (фото) август @ timelapse 1 мин. Кога ќе се исклучат камерите, некои македонски јавни личности се однесуваат како обичните.
  3. Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Reporter.. Облечена во бикини со змиски дезен, фолк-пејачката Татјана Лазаревска се разладува на горештините во Австралија.
  4. Вчера објавивме фотографија од Татјана Лазаревска, па очигледно Сузана Гавазова реши да го следи примерот од својата колешка и да покаже како изгледа без грам шминка.
  5. Татјана Лазаревска со својот сопруг Новица пред некое време се пресели во Австралија, а сега сама се врати за новогодишните празници и секако настапи и гостувања. Татјана за порталот ЕстрадаПлус на тема на својот нов.
  6. Лазаревска вели дека целта на објавувањето е јасна, не само да предизвика политички земјотрес во Македонија, туку да се направи обид да се девалвира цела ЕУ, Могерини, Хан, Сорос.
  7. Пејачката полна со самодоверба, без комплекс го покажа своето тело иако не е во совршена форма. Според приложеното Татјана се чувствува одлично во своја кожа, а тоа секако е најважно.
  8. Станува збор за познатата македонска фолк пејачка Татјана Лазаревска, која последниве неколку години заедно со својот сопруг, пејачот Новица Василевски се пресели да живее и работи во.
  9. Таа за „ Репортер “ кажа дека во Австралија работи како воспитувач во градинка, а Новица вози училиштен автобус. Вели дека таму се дружи и со ајктерот Васко Тодоров или Тошо Малерот и пејачката Маријана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top